Home Staging - trochę teorii...

Home Staging  to profesjonalne przygotowanie nieruchomości do jej szybkiej i zyskownej sprzedaży lub wynajmu. Innymi słowy… jest to dostosowanie wnętrza do wymagań i potrzeb jak największej liczby potencjalnych klientów. Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży wiąże się przede wszystkim z wprowadzeniem harmonii i porządku w pomieszczeniach, dobraniu odpowiednich dodatków oraz zadbaniem o najmniejszy szczegół wpisujący się w wystrój wnętrza. W zależności od stanu nieruchomości oraz przeznaczonego budżetu określa się również stopień ewentualnego remontu (napraw) i doboru mebli z naciskiem, by niezbędnym nakładem finansowym maksymalnie podnieść wartość oferty.

Celem home stagera jest przekształcenie nieruchomości ze stanu do mieszkania do stanu do sprzedania. Odpowiedniego "opakowania" nieruchomości przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych narzędzi jakimi dysponuje Home Staging.

 

Zalety Home Stagingu:

Home stager obiektywnie oceni nieruchomość i wyeliminuje wady, których właściciel często sam nie dostrzega, a które mogą być powodem rezygnacji z zakupu, bądź wynajmu owej nieruchomości.

Bardzo często, kupujący nie mają wystarczająco dużo wyobraźni, aby zobaczyć, że wnętrze może wyglądać inaczej. Nie potrafią dostrzec zalet i mocnych stron oferty, kiedy we wnętrzu panuje chaos, brak konsekwencji w wystroju lub zbyt wiele przedmiotów rozprasza ich uwagę. Zadaniem Home Stagingu jest ukazanie drzemiącego potencjału nieruchomości, często skrywanych, nieakcentowanych zalet i pokazanie ich „wprost”, „podanie na tacy” kupującemu.

Nieruchomość, tak jak każdy produkt wywołuje pewne emocje u kupującego, a to właśnie one kierują ludźmi przy podejmowaniu decyzji. Odpowiednie wyeksponowanie nieruchomości technikami Home Stagingu, wzbudzi u klienta pozytywne emocje, które sprawią, że będzie mu łatwiej wyobrazić sobie siebie w tym wnętrzu.

W dzisiejszych czasach, ludzie nie mają czasu urządzać mieszkań, więc kiedy widzą, że będą musieli włożyć dużo pracy i pieniędzy w ich wykończenie, są zniechęceni. Lepszą alternatywą dla nich jest więc wprowadzenie się do gotowych wnętrz, gdzie jedynie ich rzeczy osobiste dopełnią całości.

 

Argumenty przekonujące do Home Stagingu:

 

  • Home Staging to większa skuteczność w sprzedaży lub wynajmie!

Już niewielka inwestycja w Home Staging zwiększa szanse na szybką sprzedaż lub wynajem każdej nieruchomości, poprzez pozytywne wyróżnienie jej na tle innych, konkurencyjnych ofert. Analizy porównawcze wykazują, że nieruchomości po zastosowaniu usługi Home Stagingu ponad dwukrotnie szybciej znajdują swoich nabywców.

  • Dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz!

Psychologia sprzedaży głosi, że podświadomie kupujący decyduje się na zakup nieruchomości w pierwszych 30 sekundach po wejściu do domu. Oznacza to, że mamy tylko 30 sekund na to, żeby zachęcić i zrobić dobre pierwsze wrażenie na kupujących jak i zachęcić do dalszego oglądania.

  • Profesjonalne zdjęcia, kluczem do sukcesu!

Według badań rynku, aż 95% klientów szuka nieruchomości w Internecie, a w natłoku informacji tam zawartych, jedyne 3 sekundy decydują o tym, czy zainteresować się daną nieruchomością. Jednym z najważniejszych elementów tych ogłoszeń są zdjęcia nieruchomości. Zainteresowanie nieruchomością wzrasta, im lepszej jakości i ciekawsze są zdjęcia. Według licznych raportów na temat ogłoszeń nieruchomości zdecydowana większość ankietowanych prędzej skontaktowałaby się z pośrednikiem, którego zdjęcia nieruchomości są wysokiej jakości.

  • Inwestycja w Home Staging jest opłacalna !

Poniesione koszty Home Stagingu są zawsze dużo bardziej opłacalne, niż przekonywanie do oferty obniżką ceny nieruchomości, która nie jest odpowiednio przygotowana do sprzedaży bądź wynajmu. Niska cena to nie jedyny aspekt, którym kierują się kupujący przy wyborze nieruchomości. Ważne, by w nowym lokum każdy czuł się dobrze i przytulnie, by poczuł, że właśnie w tym miejscu chce zamieszkać i przebywać.

  • Home Staging jako dodatkowy zysk!

Według badań National Association of Realtors w USA, pełny, profesjonalny Home Staging podwyższa wartość nieruchomości o około 10 %. Jest to chyba najważniejsza i najbardziej zachęcająca właścicieli nieruchomości zaleta Home Stagingu.